Hakkımızda

Editörden…

“İlk Eserim”, ya da diğer adıyla “My First Artwork”, güzel sanatlardan yerli-yabancı öğrenci ve yeni mezunların ilk profesyonel çalışmalarını sergileyerek sanatseverlerle buluşturdukları yeni bir platform projesi.

Bu platform, genç sanatçıların “okuldaki son” veya “mezuniyet sonrası ilk” çalışmalarının yer aldığı online bir galeri. Aktivasyonu Ocak 2022’de olan platform, eserleri koleksiyonlarına katmak isteyen sanatseverleri eser sahipleriyle buluşturma imkanı sunarken, gençlerin kendi aralarındaki bilgi ve vizyon alışverişini de güçlendirecek.

Farklı kategorilerde düzenlenecek yarışmalar ve profesyonel konuk isimlerle kısa sürede daha da etkin bir yapı kazanacak olan projede çok yakında buluşmak üzere, çalışmalarınızı benimeserim2022@gmail.com adresine isim ve okul/bölüm bilgileriyle bekliyoruz…

Deniz Canca, Ph.D. | Boğaziçi Ü. ’17 – MSGSÜ ’21


Sıkça Sorulan Sorular

Eser hakları

“İlk Eserim”de sergilenen eserlerin tüm hakları eser sahiplerine aittir. 

Kategoriler

“İlk Eserim”de resim, heykel, seramik ve cam tasarımı, fotoğraf, tekstil ve moda tasarımı gibi her tür güzel sanat eseri sergilenebilir.

Güvenlik

Sergilenen eserler, görselin eser sahibi tarafından belirlenecek bir kısmı flu alan ile kapatılmış bir formatla sergilenebilir. Eser sahipleri bu erişim engelini istedikleri boyutta seçerek, çalışmalarının diledikleri bölümünü diledikleri ölçüde kapatabilirler. Eserin tamamını sergileme tercihi durumunda, bu engel etkisiz bölgelerde veya milimetrik boyutlarda tutulabilir.

Alışveriş

“İlk Eserim”de sergilenen eserler, eser sahiplerinin tercihine göre fiyat etiketiyle de yer alabilir. Alışveriş uygulaması ilerideki aylarda platforma dahil edilirken, uygulama öncesinde de sanatseverler eser sahiplerinin tercih ettiği iletişim kanalıyla kendilerine yönlendirilecektir. Tüm süreçlerde eserle ilgili tutar eser sahibi tarafından belirlenecektir. Eser sahibi, birden fazla alıcı olması durumunda alıcılar arasında seçim yapabilir. Eser sahibinin alışverişi onaylayana kadar satış sürecinden istediği zaman çekilme hakkı vardır.

Sertifika

Alışverişte eseri alan sanatseverlere eserle birlikte platform tarafından MW [my work] logolu heykelcik verilecektir.

Hukuki altyapı

“İlk Eserim” platformu, 5846 nolu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak düzenlenmiştir.

Diğer sorular

Platformla ilgili tüm diğer soruları da yine benimeserim2022@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.